Co je Hloubkové čištění?


Při hloubkovém čištění používáme speciální zařízení, abychom se dostali do Hloubky vláken sedačky, koberce nebo jiných předmětů, které chceme vyčistit. I když se totiž o svou pohovku nebo koberec staráte, pravidelně je čistíte a zdánlivě jsou bez nečistot, obvykle tomu tak není.


PROČ ČISTIT?


Velké kusy nábytku nebo pohovku nevyměňujeme několikrát ročně. Naopak, jedna pohovka bývá součástí našich domovů dlouhá léta, často až do úplného „opotřebení“. Na rozdíl od jiného nábytku je pohovka mnohem více používána. Jen si vzpomeňte, kolikrát týdně si na něj sedneme po náročném pracovním dni a cítíme úlevu.

Mikroskopická špína na našem oblečení zůstane nejprve na povrchu, ale časem se její objem znásobí a pronikne do hlubších vrstev pohovky, kde ji běžné povrchové čištění neodstraní. Takto usazené nečistoty bychom neměli brát na lehkou váhu, zvláště pokud přicházíme do častého kontaktu s předměty, ve kterých se nacházejí. Kromě pohovky se to týká také matrací na postelích nebo koberců v rušných částech domácnosti. Pokud je používáme každý den, dopřejme jim jednou za čas wellness kúru v podobě hloubkového čištění.

Hloubkové čištění koberců v Ostravě

ČEHO SE HLOUBKOVÝM ČIŠTĚNÍM ZBAVÍME ?


Hloubkové čištění odstraňuje nejen starou špínu, nánosy prachu a různé skvrny z čalouněného nábytku, matrací a koberců. Zbaví čalouněnou pohovku také nepříjemných nasáklých pachů, plísní, alergenů, roztočů a jejich výměšků, které by jinak mohly být potenciálním nebezpečím pro naše zdraví.

Výsledkem mokrého čištění je nejen důkladné vyčištění všech vrstev pohovky nebo matrace, ale také obnovená a živější barva čalounění nebo látky.


ČÍM SE PROVÁDÍ HLOUBKOVÉ ČIŠTĚNÍ?


K hloubkovému čištění používáme osvědčené stroje a čisticí prostředky Kärcher. Ty jsou nejen nejúčinnější a nejkvalitnější na trhu, ale také splňují všechny ekologické parametry.

Čisticí prostředek nejprve nastříkáme na čištěný předmět a v závislosti na stupni znečištění jej necháme krátce působit. Mycí prostředek působí na nečistoty tak, že je rozpouští a následně je vysává pomocí vysavače. Vysáté nečistoty se dostanou do sběrné nádoby vysavače spolu s vodou z pohovky nebo koberce. Postup se opakuje, dokud není předmět zcela čistý.


JAK DLOUHO TRVÁ ČIŠTĚNÍ A JAK DLOUHO SCHNUTÍ


Hloubkové čištění není časově náročná záležitost. Skutečná délka čištění závisí na velikosti čištěné plochy a stupni znečištění. Pokud například potřebujete vyčistit pohovku standardní velikosti v obývacím pokoji, která není extrémně znečištěná, může celý proces trvat přibližně 0,5 hodiny (můj odhad nebo zkušenost). Po vyčištění je vyčištěný povrch vlhký, a proto je třeba počítat s určitou dobou schnutí, než jej lze znovu použít.

Doba sušení závisí na teplotě vzduchu, typu čištěného povrchu a míře znečištění. Obvykle můžete předmět znovu používat bez omezení po uplynutí 3 až 9 hodin.


VÝHODY HLUBOKÉHO MOKÉHO ČIŠTĚNÍ


Hloubkové čištění nepoškozuje textilní vlákna, jako mechanické kartáčování. Po vyčištění získá čištěný předmět novější vzhled díky obnovené intenzitě barvy a svěžejší vůni díky odstranění nasáklých pachů.

Samotná doba trvání čištění je vzhledem k délce trvání výsledného efektu opravdu krátká. Ušetříme vám také čas tím, že přijedeme vyčistit čalouněný nábytek nebo koberec přímo k vám.

Čistící stroje Kärcher jsou vyvinuty tak, aby při samotném procesu čištění nevznikal kromě odstraňované špíny žádný nepořádek. Nemusíte se tedy obávat, že byste po naší návštěvě museli uklízet.

Pokud nechtěně „znečistíte“ pohovku nebo jiný nábytek kávou, vínem nebo čímkoli jiným, co zanechá nežádoucí skvrnu, může být hloubkové čištění  záchranou. Pokud se vám něco takového stane, doporučujeme nás co nejdříve kontaktovat – čím dříve se ke skvrně dostaneme, tím je pravděpodobnější, že ji budeme moci zcela odstranit.


CO LZE VYČISTIT HLOUBKOVÝM ČIŠTĚNÍM?


Můžeme vyčistit jakýkoli čalouněný nábytek různých velikostí, včetně taburetů, pohovek, křesel a židlí.

Samozřejmě čalouníme také postelové matrace všech typů a velikostí a čalouněný a látkový kancelářský nábytek.

Objednat si můžete také celoplošné čištění koberců a čištění interiérů osobních a nákladních automobilů.

Pokud máte netradiční typ nábytku nebo si nejste jisti, zda je vaše čalounění vhodné pro hloubkové čištění, kontaktujte nás a my vám rádi zodpovíme vaše dotazy. Vaše Čištění koberců Ostrava.