Jak často provádět Hloubkové čištění?


Hloubkový úklid domácnosti není nutné provádět přirozeně každý týden. Úklid není ani rutinní čištění, které provádíme každý týden. Měl by však mít své místo v ročním plánu úklidu každé domácnosti.


PROČ ČISTIT A NE JEN VYSÁVAT?


Nejdůležitějším rozdílem je, že hloubkovým čištěním se zbavíte nejen prachu, ale i skvrn. A toho samozřejmě nedosáhnete ani s kvalitním vysavačem. Možná si však říkáte, že na kobercích ani na pohovce nemáte žádné skvrny, takže čištění nepotřebujete.

Ale je tu ještě jedna věc. Nejhorší nečistoty se neusazují ani tak na povrchu, ale uvnitř každého textilního předmětu. Během jednoho roku se nahromadí tolik, že je třeba zavolat naše služby.


ČIŠTĚNÍ ALESPOŇ JEDNOU ROČNĚ


Proč tento interval? Protože to je přesně ta doba, kdy i domácnost, navzdory pravidelnému vysávání, potřebuje hloubkový úklid. Možná jste ani nevěděli, že tříčlenná domácnost vyprodukuje ročně asi 6 kilogramů mrtvých buněk. A ty jsou potravou pro roztoče, ale často také pro bakterie, které si na matracích, křeslech a v posteli dělají švédský stůl.

Právě hloubkové čištění vás těchto parazitů účinně zbaví. Za rok se mohou rozmnožit natolik, že už začnou obtěžovat.


ČASTĚJI PRO ALERGIKY


Pokud jste alergičtí na pyl, můžete si vyčistit čalounění jednou ročně. Pokud jste alergičtí na prach nebo roztoče, stačí vám čištění dvakrát ročně. Pokud ne celý byt, tak alespoň například postel, kde alergik spí, nebo koberce v bytě. Nebo pohovky. Tím se výrazně sníží víření prachu z koberce, když po něm chodíte. Alergikům se zaručeně lépe dýchá.


VĚNUJTE ZVÝŠENOU POZORNOST DOMÁCÍM ZVÍŘATŮM


Například chov domácích zvířat také zkracuje roční interval čištění. Zejména psi, kočky, ale také například andulky. Tato domácí zvířata, i když jsou čistá, určitým způsobem přispívají ke znečištění prostoru a ke zvýšení koncentrace prachu a roztočů. Při chovu domácích zvířat se proto doporučuje hloubkově čistit každých šest měsíců. Nic tím nezkazíte, jen budete žít v čistším a zdravějším prostředí. kontaktujte Čištění koberců a sedaček Ostrava.